Kako Hackathon v 5 preprostih korakih

Zakaj več ljudi ne govori o Hackatonih? So pihala in pogosto ponujajo brezplačno predilnike hrane in fidget. Najpomembneje pa je, da so razvijalci programske opreme odličen način, da v kratkem času izboljšajo svoje spretnosti, hkrati pa nudijo netehničnim strokovnjakom priložnost, da uresničijo vizijo in oživijo idejo.

Če vas zanima, da jih vpišete, jih ustanove in organizacije povezane s tehnologijo ves čas hranijo. Ponosen sem, da delam za podjetje (Asurion), ki sponzorira letni hackathon, ki ustvari na desetine inovativnih idej in impresivnih izvedb. Med letošnjo prireditvijo sem poleg tega, da sem se uspel obkrožiti z odličnimi soigralci, sledil teh pet korakov za optimizacijo svoje hackathonske izkušnje.

1. Izberite nekaj aktualnega

Iz hackatonov izhaja veliko zanimivih projektov, toda po nekaj, ko jih boste videli, boste začeli opazovati nekaj ponovitev. Če želite povečati novost, poskusite izbrati relativno novo tehnologijo ali temo. Tudi če ne boste zmagali, boste izvedeli več in razširili omejitve območja udobja.

Na primer, zaradi množičnega povečanja lastništva domačih asistentov (129% v primerjavi z letom), se je naša ekipa odločila uporabiti Amazon Echo za naš kramp. Naša storitev, Soluto, ponuja takojšnjo premijsko podporo pri težavah s tehnologijo. Mislili smo, da bi Echo lahko bil priročen vstop v našo storitev.

Vaša ideja o hackatonu ne mora vedno spreminjati sveta. Lahko je nekaj preprostega in zabavnega, kar vas navdihuje nova zabavna predstava, film ali igra. Pri svojem prvem hackathonu sem sodeloval pred nekaj leti, ko je prvotno izšlo 2048. Ker je bil eden od naših sponzorjev SendGrid, sem se odločil, da bom med drugim pošiljal elektronsko igro 2048. Bil je dobro sprejet zaradi svoje takratne ustreznosti.

2. Določite MVP

Večina hackatonov traja od 24 do 72 ur. Čeprav se morda zdi, da je s tem veliko časa delati, ni, tudi če prinesete spalno vrečo. Kot tak morate določiti minimalno uspešen izdelek (MVP), ki ga bo vaša ekipa lahko ustvarila, hkrati pa vam pustite čas za rezervno.

To lahko dosežete tako, da kramp omejite na nekaj glavnih funkcij. Če je vaš kramp preširok, bo verjetno vsaka funkcija nepopolna. Če imate ideje, kako v prihodnosti razširiti svoj kramp, jih vključite v svojo predstavitev kot govorne točke. Občinstvo in sodniki vam ne bodo oprostili, če imate odlično prodajno igrišče, a nič oprijemljivega.

Podelitev nagrad na Hackathonu Asurion 2017 (Nashville). Od leve proti desni: Barry Vandevier (sodnik in predsednik operacij), Alex Hughes, Lucas Rudd, Jonathan Hughes, Daniel Cottone in Brandon Evans

3. Zgodaj preizkusite integracije drugih proizvajalcev

Številni hekerji uporabljajo vmesnike za programiranje aplikacij (API), da svojo aplikacijo integrirajo z drugimi spletnimi storitvami. Uporabniki se lahko prijavijo prek svojega Google Računa, pošljejo tweete, ki krožijo dejavnost v aplikaciji, in še veliko več. Z uporabo API-jev razširite ciljno publiko, poenostavite razvojno delo in obogatite uporabniško izkušnjo.

Na žalost imajo API-ji po zasnovi svoje omejitve. Te tretje osebe so zelo trdo delale na svojih bazah podatkov in funkcijah, zato vam ne bodo dovolile, da jih boste uporabljali neomejeno. Nekateri API-ji zahtevajo plačilo, večina omeji število klicev v določenem času in vsi na nek način omejijo dostop do njihovih podatkov. Da bi se izognili napačnim domislicam, morate pred začetkom preizkusiti svoj uporabniški primer integracije, morda še preden ustvarite katero koli drugo funkcionalnost.

Tega sem se naučil na težek način. Na prejšnjem hackathonu se je moja ekipa odločila, da bo ustvarila aplikacijo Facebook, ki je identificirala prijatelje, s katerimi še nedavno niste sodelovali, in vam dala možnost, da se ponovno povežete z njimi. Celotno aplikacijo smo zgradili v prvi polovici hackathona, preden smo začeli integracijo API-ja. Obstajala je samo ena težava: Facebook vam preprečuje, da bi dobili informacije o svojih prijateljih, razen če nimajo tudi aplikacije. Ker bi bila aplikacija neuporabna, dokler je znaten del populacije ni namestil, smo morali svojo idejo popolnoma predelati z zelo omejenim časom.

Pri Asurion Hackathonu smo imeli koristi od uporabe internih API-jev, s katerimi smo delali v preteklosti. Še vedno smo najprej delali na integracijah, za vsak slučaj, če bi se kaj pojavilo na poti. To nam je omogočilo, da večino energije usmerimo v ustvarjanje in izpopolnjevanje uporabniške izkušnje.

4. Če se ne zlomi, ne popravite

Če ste svoj MVP implementirali s časom, ki ga imate na voljo, vas bo morda zamikalo, da bi ga na nek način spremenili. Vaša ekipa ne bi smela sprejemati te odločitve ostro. Kramp ni pripravljen na trg. Last minute refactoring koda nima mesta na hackathonu. Če bi vaš kramp lahko uporabil nekatere dodatne izboljšave ali funkcije, ki so usmerjene k uporabnikom, morate presoditi, kakšno je tveganje v primerjavi z nagradami teh sprememb, in si dati čas, da si opomore, če gre kaj narobe. Vsaj v eni uri po vaši končni predstavitvi ne bi želel spremeniti kramp. V nekem trenutku morate nehati razbijati stvari!

To ne pomeni, da ne bi smeli ustvariti seznama možnih sprememb, ki bi se jih morali lotiti drugič. Kot že omenjeno, je kramp, če je pravilno izveden, le MVP, ne končni izdelek. Toda to vas ne bi smelo ustaviti pri razmišljanju o prihodnjih iteracijah koncepta. Upajmo, da je vaš kramp nekaj, v kar verjamete, zato prosimo, da projekt izberete nazaj po končani konkurenci. Samo ne tvegajte, da bi kaj zlomili tik pred predstavitvijo. Ko že govorimo o…

5. Prisotnost, kot je vaš hec, je odvisna od tega (to počne)

Nekateri hackatoni imajo zaporedne demonstracije, drugi pa vitrine, v katerih sodniki preverjajo hake v prostem času. Kakor koli že, predstavitev je pomembna toliko, če ne več, kot sam heker. Če imate neverjeten projekt, vendar ne morete predstaviti njegove odličnosti, kaj je smisel? Poskrbite, da veliko časa namenite pripravi in ​​vadbi predstavitve.

Tu je lahko izjemno koristno imeti ne-razvijalce v vaši ekipi. Po določitvi MVP lahko ti člani skupine načrtujejo, kako jo najbolje prodati vzporedno z razvojem - tako dolgo, da obe skupini medsebojno komunicirata o morebitnih večjih spremembah. Razvijalci se lahko pomagajo osredotočiti na "kaj", medtem ko drugi pomagajo natančneje določiti "zakaj".

Preden oblikujete predstavitev, morate prepoznati svojo publiko. Če vaš hackathon povabi javnost, naj presodi, boste želeli pritegniti njihovo pozornost in osvetliti dušico. Če se predstavljate poslovnim deležnikom, vključite ključne finančne projekcije in primere dodane vrednosti za organizacijo. Nazadnje, če vaši kolegi hekerji ocenjujejo vaš projekt, pojdite čez tehnično zbirko in pokažite tankosti vaše arhitekture.

Ponavadi so najbolj spominske predstavitve. Ena stvar je priča uporabi programa; je drugo, da to doživite sami. Če najdete način, kako občinstvu dovoliti predstavitev vašega izdelka, pojdite po njem (vse dokler ne poznate svojih potencialnih primerov).

Če sledite tem korakom, bi morali pustiti hackathon z zanimivim, edinstvenim in dobro izvedenim rezultatom. To ne pomeni, da imate zagotovljeno zmago, vendar je to veliko manj pomembno od veščin in izkušenj, ki jih pridobite z udeležbo na teh dogodkih.

Če se želite pridružiti naši ekipi, si oglejte delovna mesta v podjetju Soluto Nashville in mi pošljite sporočilo!